Kendi ürettiği tünel açma makinesiyle Türkiye’yi dünyada tünel açma makinesi üreten sekizinci ülke yapan E-BERK, Türk sanayinin önemini üst noktalara taşıyacak yeni bir gururu Türkiye’ye yaşatmaya hazırlanıyor.
E-BERK’in Anadolu OSB’deki fabrikasında düzenlenecek banttan indirme töreni, 18 Eylül Çarşamba günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek. E-BERK Türk mühendis, teknisyen ve işçilerinin bilgi, birikim emekleri, özverileri ile TEYDEB 1501 kapsamında TÜBİTAK desteğiyle bir Zemin Denge Basınçlı Tünel Açma Makinesi EPB TBM üretti.
Üretim bandından indirilecek olan Zemin Denge Basınçlı Tünel Açma Makinesi EPB TBM, Ergene Havzası Koruma Eylem Planı kapsamında yer alan ve Derin Deniz Deşarj Tüneli açımında kullanılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılacağı törene, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara milletvekilleri, üst düzey bürokratlar ve sektördeki önemli firmaların temsilcileri katılım gösterecek.

http://www.sanayigazetesi.com.tr/sanayi/ergene-havzasinda-kullanilacak-h20780.html