ÜRETİM HATTI

Üretim Hattı

Firmamız  üretimini yapmakta olduğu TBM yedek parçalarının, mekanik özelliklerini geliştirmek amacı ile mukavemet, darbe dayanımı ve teknik özelliklerini geliştirici çalışmalarını kendi bünyesindeki ısıl işlem tesislerinde yapmaktadır.

ISIL İŞLEM

Üretimi yapılmakta olan TBM yedek parçalarının, mekanik özelliklerini geliştirmek amacı ile mukavemet, darbe dayanımı ve teknik özelliklerini geliştirici çalışmalarını kendi bünyesindeki ısıl işlem tesislerinde yapmaktadır.

Ar‐Ge çalışmalarına önem veren firmamız tünel açma çalışmasının yapılacağı zeminin jeolojik koşullarına (killi, alüvyonlu, granit, dolamit, bazalt, kalker vb.) göre bünyesinde bulundurduğu ısıl işlem tesisinin avantajını, yıllardır sektörde edindiği tecrübe ile birleştirerek üretime devam etmektedir.

 

KAPLAMA

Kaplama; korozyon, metal ve alaşımların çevresel etkilerle kimyasal ve elektrokimyasal değişime ya da fiziksel çözünme sonucu aşınması olarak tanımlanır. Bölümümüzde korozyona ve sızdırmaya dayanıklı aynı zamanda yüksek kayganlık ve görünüm sağlayan, TBM yedek parçaları üretilmektedir.

 

TAŞLAMA

Hassas Taşlama; temel metal işleme yöntemlerinden biri olmakla birlikte aynen honlama, lepleme, polisaj yöntemleri gibi yüzey iyileştirme yöntemidir ve her ne kadar az miktarlarda talaş oluşuma sebep olsa da talaşlı imalat kategorisine girmemektedir.

Taşlama işleminden sonra çok daha düzgün yüzeyli malzemeler elde edilmekte, hassas şekilde kullanılabilmektedir. Ayrıca firmamızda Taşlamanın yanı sıra Isıl İşlem, Meneviş Sementasyon, Sertleştirme, Tavlama, Dişli Sulama ve benzer birçok alanda hizmet verilmektedir.